HOCHTIEF podpoří drobné živnostníky i nemocnice

První adventní neděle symbolicky odstartuje zahájení dvou dobročinných CSR projektů, kterými společnost HOCHTIEF CZ a její zaměstnanci podpoří ty, kterým letošní pandemie udělala velkou čáru přes rozpočet. A to doslova. S mottem „Podpořme české a slovenské Vánoce“ budou zaměstnanci společně s vedením pomáhat těm, kteří aktuálně bojují za udržení svých živností nebo se nacházejí v první linii boje proti nákaze covid-19.

Hlavní myšlenka prvního projektu je založena na přímé zkušenosti zaměstnanců společnosti s lokálním produktem nebo službou od drobných podnikatelů. Cílem je podpořit šikovné lidi či menší firmy tak, aby solidarita nebyla pouze slovo, ale také čin. „Jsme si vědomi, že vybudování živnosti nebo služby je náročný proces, za kterým stojí velké úsilí, které pandemie v mnoha případech dokázala během pár týdnů vážně zkomplikovat. Proto jsme na firemním intranetu vyzvali naše zaměstnance, aby posílali tipy na konkrétní firmy ze svého okolí, s jejichž produkty či službami byli spokojeni. Jejich doporučení poslouží ostatním, kteří se tak mohou stát dalšími zákazníky daného živnostníka či firmy, “ vysvětluje princip Ing. Miroslav Kos, personální ředitel společnosti.

Druhým charitativním počinem je potom vyhlášení zaměstnanecké sbírky na podporu těch, kteří s nákazou bojují v první linii. Za tímto účelem byl založen transparentní účet č. 2991626002/5500, kam mohou zaměstnanci přispět libovolnou částkou. K zobrazení aktuálního stavu účtu má přístup každý ze zaměstnanců. „Po ukončení sbírky, která potrvá do 8. prosince, představenstvo HOCHTIEF CZ stav konta dorovná minimálně stejnou částkou, která se celkově vybere. Je na každém z našich zaměstnanců, zda se do sbírky bude chtít zapojit, věříme však, že i zdánlivě drobný příspěvek dokáže pomoct,“ dodává Ing. Tomáš Koranda, předseda představenstva.

Podle konečné výše vybrané částky vedení společně se zaměstnanci rozhodne o tom, kam a na jaké účely vybrané prostředky poputují – v hlavním ohnisku zájmu je však podpora personálu v nemocnicích, případně nákup zdravotnického vybavení.