HOCHTIEF CZ povede nově Tomáš Koranda

Po 12 úspěšných letech ve vedení stavební společnosti HOCHTIEF CZ, která je součástí nadnárodního koncernu HOCHTIEF, odchází k 30. září 2017 ze své pozice generální ředitel a předseda představenstva Ing. Tomáš Bílek. Na pozici předsedy představenstva byl jmenován dosavadní člen nejvyššího vedení Ing. Tomáš Koranda.

Tomáš Koranda (48) nastoupil do společnosti HOCHTIEF CZ v roce 2013 a po několika měsících byl jmenován do tříčlenného představenstva společnosti. Oboru stavebnictví se věnuje od studií na VUT Brno, které dokončil v roce 1993 se specializací Ekonomika a řízení stavebnictví. Má více než dvacetileté manažerské zkušenosti z velkých stavebních mezinárodních firem, a to jak v dopravním tak i pozemním stavitelství.

„Jsem rád, že přebírám společnost v dobré kondici, s kvalitním týmem a adekvátní zásobou práce. Naším společným cílem bude nadále odvádět na českém a slovenském trhu maximální kvalitu, zvyšovat naši pozici v dopravním a pozemním stavitelství a uplatňovat naši lokální i zahraniční expertízu,“ uvádí Ing. Tomáš Koranda

Tříčlenné představenstvo společnosti doplní nově Dušan Čížek, který do HOCHTIEF CZ přichází ze stavební firmy HABAU CZ.