HOCHTIEF CZ má druhou nejlepší výroční zprávu v odvětví stavebnictví

11.12.2007

Admin

Sdružení CZECH TOP 100 vyhlásilo výsledky již čtrnáctého ročníku soutěže o nejlepší výroční zprávu. V odvětví stavebnictví je na druhém místě výroční zpráva za rok 2006 akciové společnosti HOCHTIEF CZ.

Akciová společnost HOCHTIEF CZ využila pro grafické zpracování výroční zprávy nový vizuální styl, který se promítá i do dalších informačních a reklamních nosičů společnosti. Jeho základem je symbol plus s linkami vycházejícími z jednotlivých ramen znaménka. Dělí tak prostor na čtyři části, se kterými se graficky velmi dobře pracuje. Jsou variabilní, je možné je libovolně posouvat a podle potřeby tak čtvrtiny zmenšovat nebo zvětšovat. Po pečlivé volbě barev, kvalitním výběru fotografií a použitých materiálů je celkový dojem vizuálního stylu tvůrčí a zároveň střízlivě elegantní.

Každý rok se zvyšuje celková úroveň výročních zpráv, uvedl v českých médiích Jan Struž, předseda Sdružení CZECH TOP 100. Společnosti si uvědomují velký význam kvalitních výročních zpráv, a proto se věnuje tomuto tématu ve společnostech mnohem větší pozornost než doposud.

Výroční zprávy hodnotila mezinárodní odborná porota, složená z analytiků, grafiků, fotografů, polygrafů a dalších specialistů. Posuzovali celkový design, výtvarné pojetí, jazykovou a stylistickou správnost, kvalitu tisku, celkové sloučení grafiky a textu, ale i nové nápady a promyšlenost. Pro snazší hodnocení slouží porotě 35 kritérií.

Soutěže o nejlepší výroční zprávu ČR se může zúčastnit každá společnost, která jako prostředek komunikace s investory využívá výroční zprávu nebo své firemní webové stránky. Akciová společnost HOCHTIEF CZ vydala svoji výroční zprávu za rok 2006 v tištěné i elektronické podobě.