20 let HOCHTIEF v ČR, 80 let existence

V letošním roce společnost HOCHTIEF CZ oslaví dvě důležitá jubilea. Uplyne totiž 80 let od chvíle, kdy se začala rodit historie současné podoby společnosti, do které pak před 20 lety vstoupil HOCHTIEF jako majoritní akcionář.

Prosperující Baťovy závody potřebovaly nové výrobní prostory a rozhodnutí padlo na Sezimovo Ústí. Na výstavbě pracovalo přes 500 lidí, kteří byli organizováni ve stavebním oddělení. To bylo při znárodnění firmy Baťa v roce 1945 vyčleněno do ČS stavebních závodů n.p. Praha a po reorganizaci vznikl státní podnik Vodní stavby.

V roce 1999, tedy před 20 lety, došlo k další zásadní změně – ke vstupu nového majoritního akcionáře, nadnárodního koncernu HOCHTIEF. Po vzoru ostatních národních poboček získal český HOCHTIEF svůj dnešní přídomek CZ.

Během desetiletí své existence se podnik podílel na výstavbě celé řady výjimečných projektů. Mezi nejvýznamnější patří vodní díla Lipno, Orlík, Nechranice či Slapy. V osmdesátých letech dostala do vínku výstavbu Jaderné elektrárny Temelín. V novodobější historii společnost realizovala např. budovu Řízení leteckého provozu v Jenči, Nové divadlo v Plzni, rekonstrukci Vítkovického stadionu nebo se spolupodílela na dostavbě linky A pražského metra.

Projektů byla celá řada a nelze je zde všechny vyjmenovat. Při příležitosti letošního jubilea jsme proto pro vás na titulní stránce webu připravili interaktivní mapu nejvýznamnějších projektů naší společnosti.

Určitě znáte červené turistické autobusy HOP ON-HOP OFF. A přesně takhle mapa funguje. HOP ON – naskočíte skrze mapu do karty vybraného projektu s fotografiemi a popisky – a HOP OFF – vystoupíte z karty zpět na mapu a můžete pokračovat kamkoliv se vám zachce.