Mošnov, Výrobní hala na výrobu světlometů – Hyundai Mobis Lamp Shop CZ

Výrobní hala v Mošnově na výrobu světlometů – Hyundai Mobis Lamp Shop CZ

Lokalita:

Ostrava - Mošnov

Investor:

HYUNDAI ENGINEERING CZECH s.r.o.

Realizace:

HOCHTIEF CZ, divize Pozemní stavby Morava

Typ stavby:

Průmyslové projekty

Doba výstavby:

9/2015 – 11/2016

Popis:

V průmyslové zóně Mošnov vyrostl nový závod pro výrobu světlometů do osobních silničních vozidel, který investorovi umožňuje naplnit požadavky společnosti Hyundai v Nošovicích a Kia v Žilině. Závod o celkové ploše 18,9 ha zahrnuje jednopodlažní výrobní halu s částečným druhým podlažím a s dvoupodlažním administrativním přístavkem o celkových rozměrech cca 170x262 m a výšce 14,7m, nové parkoviště pro zaměstnance, vnitroareálovou komunikaci a zpevněné plochy a přípojky inženýrských sítí, retenční nádrž s možnosti zasakování.
 

Objekt obsahuje vlastní výrobní linky, skladovací prostory, kanceláře, laboratoře, restauraci a další zázemí pro pracovníky. Výrobní kapacita závodu je určena pro výrobu světlometů až pro 1 mil. automobilů za rok, zahrnující 2 mil. ks čelních světlometů a 2 mil. ks zadních skupinových svítilen.


Společnost HOCHTIEF CZ a. s. se angažovala ve dvou stavebních částech. V části external civil bylo realizováno vodovodní potrubí 1 500 m a kanalizační potrubí na dešťovou a odpadní vodu 3 700 m, komunikace 22 000 m², parkoviště s kapacitou 311 míst pro osobní automobily a 3 stání pro autobusy, oplocení areálu, retenční nádrž a terénní úpravy 34 000 m². V části mechanical prováděla společnosti HOCHTIEF CZ a. s. vzduchotechniku (43 vzduchotechnických jednotek), sprinklery, měření a regulaci, chlazení a stlačený vzduch, instalatérství, topení, plyn.