Praha, Eden Aréna - Fotbalový stadion SLAVIA

Informace:

Lokalita: Praha
Investor: SK Slavia Praha - fotbal a. s.
Realizace: HOCHTIEF CZ a. s., divize Čechy o. z.
Typ stavby: Novostavba
Doba výstavby: 09/2006 - 03/2008
Hlavní ukazatele: Kapacita až 21 000 diváků
40 VIP boxů
Popis:

Multifunkční areál nacházející se v Edenu se skládá z ubytovací, administrativní a technické části, zázemí SK Slavia Praha, komerčních prostor a vlastního hlediště. Součástí areálu je také vnitřní parkoviště.

Stadion má kapacitu 21 000 diváků, kteří do objektu vcházejí vstupními prostorami a koridory. Na svá místa, odkud mohou sledovat sportovní zápasy, se dostanou po stupních ze železobetonových prefabrikátů s epoxidovým nátěrem. Ostatní podlahy hlediště jsou betonové, s epoxidovým protiskluzovým nátěrem. V horní části hlediště je cca 40 VIP boxů s čelní stěnou z nerozbitného skla. Součástí stadionu budou také šatny pro hráče a rozhodčí se sociálním zázemím.

Stavba stadionu je založena na železobetonových pilotách a nese střechu z žárově pozinkované oceli, která kryje prostory pro diváky. Střešní krytina je z titanzinku, jednoho z nejodolnějších venkovních materiálů. Prosklenou fasádu stadionu tvoří hliníkové eloxované profily. Ostatní fasády jsou zateplené, se stěrkovou omítkou. Příčkové stěny jsou vyzděny materiálem Liapor, aby bylo zamezeno zvukové průzvučnosti, keramickými příčkovými cihlami nebo sádrokartonem.

Součástí stadionu je i konferenční centrum. V administrativní části jsou kanceláře se zdvojenými podlahami a vysokozátěžovými koberci, doplněné sociálním zařízením a kuchyňkou. V komerčních prostorách se nacházejí obchody a další prodejní místa.

Galerie:

Hotel: