Poruba, Polyfunkční objekt

Informace:

Lokalita:

Ostrava-Poruba

Investor:

Nová Poruba s.r.o.

Realizace:

HOCHTIEF CZ a.s., divize Pozemní stavby Morava

Typ stavby:

Občanské a administrativní projekty

Doba výstavby:

07/2016 – 09/2017

Popis:

Jedná se o bytový dům, který má 1 podzemní a 8 nadzemních odstupňovaných podlaží. Spodní úrovně domu  jsou věnovány garážování, vstupním prostorám, společnému domovnímu vybavení a sklepům pro byty. Bytová podlaží jsou v 2.NP až 8.NP, mezonetová ubytování mají nástup z terasy v 1.NP.

Základní skladebnou jednotkou je bytová sekce, složená ze tří stavebních modulů. Každá sekce má ve středovém modulu výtah a schodiště přimknuté k severní straně půdorysu. Tato koncepce poskytuje základní sestavu bytů 1+kk, 2+kk a 3+kk. Řešení sekcí umožňuje případné, klientem vyžádané propojení předsíní bytů 1+kk a 2+kk pro získání větší bytové jednotky či dvougeneračního bytu.

Dvoupodlažních mezonetové byty orientované do budoucího parku rozšiřují typologickou škálu možností bydlení v této lokalitě.

Dalším stavebním objektem je Přístřešek nad parkovacím stáním – zelená střecha a je navržen tak, aby tvořil opěrnou stěnu násypu zeminy a tím vyrovnával výškový rozdíl prostoru před stávajícím bytovým domem a přístupové komunikace k polyfunkčnímu objektu. Střecha s extenzivní zelení zároveň příznivě rozšiřuje rekreační prostor s dětským hřištěm na horní úrovni. Plocha střechy bude volně přístupná a po obvodu lemována stěnou tvořícím zábradlí.