Brno, Oprava a rekonstrukce objektu Joštova

Rekonstrukce umožní další využití budovy pro administrativně-obchodní, kancelářské a obytné účely. V objektu bude prodejní pasáž, osobní a nákladní výtah, součástí budou čtyři zcela nové podkrovní byty.

Informace:

Lokalita: Brno
Investor: Brněnská diecéze Církve československé husitské
Realizace: HOCHTIEF CZ a. s., divize Morava
Typ stavby: Rekonstrukce
Doba výstavby: 04/2006 - 04/2007
Popis Rekonstrukce se dotkne starých stropů nad prvním až třetím podlažím, které dostanou nové ocelové I nosníky a betonové desky do profilovaných ocelových plechů. Je také nutné částečně provést zesílení stávajících patrových stropů. Znamená to sejmutí starých podlah včetně násypu a na bednění uložit zpraženou železobetonovou desku s novými podlahovými vrstvami.

Ve čtvrtém podlaží, nad stávajícím dřevěným stropem, vznikne vestavba nosné konstrukce podlahy, nový krov i krytina pro nové byty. Projektová dokumentace dále řeší nové rozvody zdravotně technických instalací, ústřední topení, plyn, vzduchotechniku a elektrotechniku.

Pro podhledy v celém objektu bude využit sádrokarton, současná okna nahradí euro okna, dveře budou potaženy foliemi. Z uliční strany bude střecha osazena střešními okny a ze strany dvora vznikne pásový vikýř s balkónovými dveřmi, které umožní přístup na nově vystavěný balkon.