Praha, Rekonstrukce Hangáru B

Hangár B prochází rekonstrukcí na Letišti Praha Ruzyně - Terminál Jih.

Informace:

Lokalita: Praha
Investor: ČSA, a.s.
Realizace: HOCHTIEF VSB divize 8
Typ stavby: Rekonstrukce
Doba výstavby: 07/2005 - 02/2006
Popis Jedná se částečnou rekonstrukci objektu, který byl postaven v 30. letech 20. století pro potřeby civilního letiště Praha v Ruzyni. V části objektu je již fungující výcvikové středisko VPL a v části, která je určena k rekonstrukci, se prováděly opravy letadel. Rekonstrukcí bude rozšířena kapacita výcvikového střediska o 5 simulátorů (nejsou součástí dodávky HOCHTIEF VSB) a učebních prostor pro cca 250 studentů. Po dokončení prací bude dosaženo celkového zvětšení prostor o cca 2500 m2 podlahové plochy.

Práce spočívají v demolici stávajících podlah hangáru, 2. podlaží administrativního vestavku, demolici střechy a vnitřního vybavení lakovny. Objekt bývalé lakovny je nově zastřešen panely Partek a bylo sem vestavěno jedno podlaží. V hangárové hale je administrativní přístavek nastavěn o dvě podlaží, kde budou učebny a sociální zázemí. Nová třípodlažní vestavba v hangárové hale bude sloužit jako učebny, strojovny, sklady a počítačové sály. Veškeré vestavby mají ocelovou nosnou konstrukci (110 t), zakrytou trapézovým plechem a betonovými deskami. Další konstrukce jsou zděné a sádrokartonové, včetně podhledů. Základy pod trenažéry zaujímají 310 m2 podlahové plochy a bylo na ně spotřebováno 350 m3 betonu.

Dále se v objektu provádí nové rozvody topení, chlazení, vzduchotechniky, kompletní elektroinstalace silnoproud i slaboproud, úpravy povrchů, podlahy. Z exteriérových prací se provedla výměna oken, zateplení fasády a nová střecha lakovny, na které jsou umístěny jednotky chlazení a vzduchotechniky. Práce na výkopech, základech a montáži ocelové konstrukce, byly komplikovány stísněným prostorem haly a omezenou manipulací techniky v návaznosti na souběh dalších prací.