HOCHTIEF

Aktuality

 13.7.2020 - Úspěch v soutěži na lávku v Nymburce

Společnost HOCHTIEF CZ podala nejnižší nabídku v soutěži na výstavbu lávky přes Labe v Nymburce. Lávka nahradí původní lávku, která byla stržena v roce 2018. Stalo se tak po pádu lávky od stejného projektanta v pražské Troji na konci roku 2017.

 6.7.2020 - Vláda České republiky již sídlí v renovované budově

Po Negrelliho viaduktu jsme na konci června předali další významnou zakázku, kterou byla rekonstrukce historické budovy Strakovy akademie, sídla Vlády a Úřadu vlády České republiky. Jedním z hlavních cílů projektu byla obnova vnější fasády a dalších prvků vnějšího pláště budovy. Fasáda byla v neutěšeném stavu a stav některých oken havarijní. Budova má více než 700 oken, která byla buď repasována nebo částečně či úplně nahrazena replikami původních oken, čímž se významně snížila její energetická náročnost.

 18.6.2020 - Zahájili jsme práce na Hlavním nádraží

Zakázka na prodloužení podchodů na pražském Hlavním nádraží se rozběhla naplno. K dnešnímu dni byla provedena přeložka koleje autovlaku a zahájena realizace záporového pažení pro samotnou jámu podchodu.

 1.6.2020 - Přelet nad Negrelliho viaduktem

V pátek 29. 5. jsme předali do provozu zrekonstruovaný Negrelliho viadukt.

 29.5.2020 - Předali jsme zrekonstruovaný Negrelliho viadukt

Společnost HOCHTIEF CZ dokončila rekonstrukci historického Negrelliho viaduktu. Vlaky se na něj vrátí v pondělí 1. června a dnes si celou stavbu prohlédl premiér Andrej Babiš v doprovodu vicepremiéra a ministra dopravy Karla Havlíčka, generálního ředitele Správy železnic Jiřího Svobody a předsedy představenstva HOCHTIEF CZ Tomáše Korandy. Památkově chráněný most slouží dopravě v hlavním městě již od roku 1850, nyní na něm budou probíhat poslední dokončovací práce.

 28.5.2020 - Podívejte se na výstavbu dálnice R2 ze ptačí perspektivy

Naši slovenští kolegové z HOCHTIEF SK se podílí na výstavbě dálnice R2 Mýtna - Tomášovce poblíž Lučence.

 19.5.2020 - Skupina HOCHTIEF AG zveřejnila výsledky za 1. čtvrtletí 2020

1. čtvrtletí roku 2020 společnosti HOCHTIEF: čistý provozní zisk na 124 mil. eur // +10 % před výsledkem Abertisu // výhled zůstává na hlavních trzích pozitivní.

 24.4.2020 - Studie ekonomických dopadů COVID-19

Společnost CEEC Research, se kterou dlouhodobě spolupracujeme na přípravě analýz stavu českého stavebnictví, vydala aktuální Studii ekonomických dopadů COVID-19 na stavební, developerské a projektové společnosti.

 15.4.2020 - Rekonstrukce Václavského náměstí je oficiálně zahájena

Poklepáním na základní kámen byla dnes oficiálně zahájena dlouho očekávaná rekonstrukce dolní části Václavského náměstí v Praze.

 1.4.2020 - Vyšla nová kvartální analýza českého stavebnictví

Kvartální analýza českého stavebnictví za první čtvrtletí 2020 vydala společnost CEEC Research. Společnost HOCHTIEF CZ je hlavním stavebním partnerem této analýzy.