Přelouč, Manufacturing Plant of KIEKERT

Informace:

Lokalita: Přelouč
Investor: Kiekert-CS
Realizace: HOCHTIEF CZ a. s. , divize Pozemní stavby Morava
Typ stavby: Průmyslové projekty
Doba výstavby: 5/2013 - 07/2014
Popis:

Společnost KIEKERT je světovým obchodním a technologickým lídrem v oblasti zamykacích systémů pro automobily. Rozšíření závodu spočívalo ve výstavbě nové třípodlažní výrobní haly N2 o rozměrech 104,6 x 60,9 m s výškou 12,4 m.

Vzniklo 6 370 m² zastavěné plochy a 79 000 m³ obestavěného prostoru. Nová hala sousedí s původní montážní halou M5 o velikosti 3 300 m². Součástí revitalizace haly M5 jsou také nabíjecí stanice pro elektrické vysokozdvižné vozíky, nakládací rampy v nově vybudovaném přístavku či čerpací stanice stlačeného zemního plynu CGN.

Nedílnou součástí výstavby nové výrobní haly N2 jsou vnitřní technologické celky a zařízení. Za zmínku stojí zejména systém datových rozvodů zajišťující variabilitu umístění výrobních linek, docházkový a přístupový systém, měření a regulace, klimatizace výrobních ploch, systémy zajišťující požární bezpečnost, kompresorovna a rozvody stlačeného vzduchu, záložní zdroje, dieselagregát a další.

Dokončením objektu získal závod 9 800 m² nové výrobní plochy, téměř 1 000 m² skladové plochy, sociální zázemí pro více než 600 zaměstnanců a odpovídající místnosti pro kontrolu kvality výrobků. Projekt zahrnoval také výstavbu nové páteřní komunikace v areálu závodu, včetně kompletní rekonstrukce stávajících inženýrských sítí, parkoviště pro 150 osobních aut a výdejnu stravy a jídelnu pro 250 strávníků.

Nyní se výrobní závod tohoto specialisty na zámkové systémy rozprostírá na ploše 55 000 m².

Sedm nových linek zvýšilo kapacitu výroby na více než 35 mil. zámků ročně.

Odkazy: 2014

Dokončili jsme novou výrobní halu pro společnost Kiekert

Soubory:

Referenční list - Hala KIEKERT
Referenční dvojlist - Průmyslové haly
Referenční dvojlist - Haly Automotive