Prague, Multi-Purpose Sports Facility Jedenáctka

Informace:

Lokalita:

Praha

Investor:

Městská část Praha 11

Realizace:

HOCHTIEF CZ, divize Pozemní stavby Čechy

Typ stavby:

Občanské a administrativní

Doba výstavby:

07/2012 – 07/2014

Popis:

Multifunkční sportoviště Jedenáctka VS na Praze 11. Areál zaujímá plochu o výměře 76 tisíc metrů čtverečních. Tři haly nabízejí sportovně-rekreační vyžití pro širokou veřejnost.

Multifunkční hala

Hala A - o rozměrech 64x38 metru s umělým povrchem – slouží  k rekreačnímu i výkonnostnímu hraní míčových her sálových sportů. Sportoviště poskytuje zázemí badmintonistům, házenkářům, basketbalistům, volejbalistům, florbalistům a sálový fotbalistům. V hale je také možné pořádat kulturní akce, které pojmou až 320 sedících diváků. Hala nabízí zázemí pro pořádání konferencí a předváděcích akcí.

Bazénové haly

Objekt první bazénové haly tvoří pětadvacetimetrový bazén pro kondiční plavání a rovněž rekreační bazén s řadou vodních atrakcí - divoká řeka, perličková sedátka, perličková lehátka, chrliče a dětské brouzdaliště. Zajímavostí je hydraulický zvedák pro handicapované. V severní části bazénové haly je tobogán s otevřeným tubusem o průměru 1,2 metru. Ve druhém nadzemním podlaží je "mokrá" i "suchá" restaurace. Vstup do vodního světa má samostatnou recepci, turnikety a branku pro imobilní návštěvníky. Odhadovaná kapacita všech tří hal je 600–700 osob.

V druhé hale bazénu je zázemí pro kojence s rodiči a pro výuku neplavců z mateřských škol, pro cvičení a rehabilitaci. Každý z bazénů je v samostatné místnosti s vlastním zázemím. Celkově se zde nachází čtyři nerezové bazény o hloubce 80 – 120 centimetrů, a sice dvěma o rozměrech 6 x 9 metru a dvěma o rozměrech 4,5 x 4,5 metru, v těsné blízkosti se pak nachází herna se zázemím a občerstvením. Nikde jinde v České republice není v takovém rozsahu zázemí pro plavání malých dětí.

4Na projektu Jedenáctka VS se sešlo jedenáct stavebních prací patřící pod hlavičku HOCHTIEF CZ – od elektrikářů, obkladačů, tesárny, zámečníků, monolitů, prefa montáže, středisko TZB, oplocení a buňkoviště, po zemní práce, komunikace a finální úpravy terénu divizí Dopravní stavby.

Technickou zajímavostí je použití plechů fasády, které jsou v převážné většině beze spojů. Instalaci předbíhala jejich vlastní výroba – až 38 metrů dlouhé a 33 centimetrů široké díly se falcovaly a formátovaly přímo na stavbě.

U projektu je použito celkem 9 000 m² keramických obkladů a dlažeb.

Rozpětí nosné konstrukce v halách je 9 metrů. Jde o unikátní rozpětí dřevěných nosníků, které se běžně v prostoru bazénů nepoužívají. Součástí areálu Jedenáctka VS je venkovní parkoviště s kapacitou 250 stání.

Zařízení bazénové technologie je plně automatizované a řízené z velína. Je trvale hlídáno z dohledového centra včetně řízení a kontroly chlorového hospodářství. Z důvodu bezpečnosti je technologie hlídána taktéž přes systém měření a regulace z dohledového centra investora. Podle hygienických předpisů je nutné vyměnit 36 litrů na osobu/den u 25 metrového bazénu s teplotou do 28°C a 45 litrů na osobu/den u ostatních bazénů s teplotou nad 28°C.

Galerie:

Z průběhu výstavby: