Poklepání základního kamene nové budovy fakulty Elektrotechnické a Informatiky VŠB-TUO

26.4.2011

Admin

OSTRAVA - 26. dubna 2011 - Na staveništi nové budovy Fakulty elektrotechniky a informatiky (FEI) proběhl dne 26. dubna 2011 slavnostní akt poklepání na základní kámen za účasti primátora Statutárního města Ostrava Ing. Petra Kajnara, rektora VŠB-TU Ostrava prof. Ing. Ivo Vondráka, CSc., zástupců dodavatele stavby – sdružení společností HOCHTIEF CZ a. s. a OHL ŽS, a.s. a řady významných hostů.

Fakulta elektrotechniky a informatiky slaví letos dvacáté výročí od svého založení. Vedení VŠB-TU v Ostravě využilo slavnostního zasedání Vědecké rady a významní hosté tohoto zasedání byli požádání o poklepání na základní kámen nové multifunkční budovy, jejíž výstavba se rozběhla na konci února letošního roku po pětiletém období příprav. Fakulta elektrotechniky a informatiky se po dokončení stavby v prosinci 2012 dočká poprvé ve své dvacetileté historii odpovídajícího zázemí pro své výukové a výzkumné aktivity. Už dnes se 3500 studentů a 200 zaměstnanců fakulty na tento okamžik těší.

Vlastní výstavbu nové multifunkční budovy realizují firmy HOCHTIEF CZ a. s. a OHL ŽS, a.s. které byly vybrány v rámci veřejné soutěže.