HOCHTIEF

Aktuality

 12.2.2018 - Negrelliho viadukt čeká demontáž jednoho z mostů

Ve dnech 15. - 18. února bude na libeňské odbočce Negrelliho viaduktu demontován most přes ulici Prvního pluku. Znamená to mimo jiné úplnou uzavírku komunikace Prvního pluku v těchto dnech, a to mezi vjezdem do areálu ANF Florenc a křižovatkou s ulicí Křižíkova.

 9.2.2018 - Jak řeší HOCHTIEF CZ stárnutí řemeslníků? Čtěte v HN

Naše společnost přišla před dvěma lety s projektem „Obroda Plané“, který je reakcí na stárnutí zkušených zaměstnanců a nedostatek jejich nástupců. O tom, co vše to obnáší, píší Hospodářské noviny.

 1.2.2018 - Spustili jsme web o rekonstrukci Negrelliho viaduktu

Dali jsme vzniknout speciálním webovým stránkám, jejichž hlavním cílem je co nejpřehledněji na jednom místě informovat o průběhu prací na druhém nejstarším mostě v Praze.

 24.1.2018 - Ve stanici Skalka se rozjely nové eskalátory

Modernizace pohyblivých schodů ve stanici Skalka byla samostatným projektem, na kterém jsme pracovali souběžně s rekonstrukcí celé stanice.

 15.1.2018 - StEnSea sklízí v Německu ocenění v oblasti obnovitelné energie

Podmořské úložiště energie, na kterém se ve velké míře podíleli inženýři naší mateřské společnosti HOCHTIEF AG, získalo v Německu prestižní ocenění Renewables Award 2017.

 12.1.2018 - Rekonstrukce stanice Muzeum A vstoupila do druhé etapy

Po takřka třítýdenní pauze, kdy byla rekonstrukce pozastavena pro klidný průběh vánočního období, jsme 2. ledna opět převzali pracoviště. Na řadě je levý staniční tunel.

 4.1.2018 - Zaměstnanec naší společnosti potěšil posluchače Radiožurnálu

Michal Navrátil z divize Dopravní stavby strávil konec listopadu coby účastník společensko-prospěšného projektu Bridges to Prosperity v africké Rwandě. O své pomoci, ale i o poznání a dobrodružství poskytl rozhovor Českému rozhlasu, kde ho vyzpovídal moderátor Vladimír Kroc.

 20.12.2017 - Nové číslo časopisu Tunel i se stopou HOCHTIEF

Do nového čísla časopisu Tunel (4/2017) přispěli svými články hned čtyři naši kolegové: Linda Černá Vydrová, Pavel Růžička, Radek Kozubík a Martin Špeta

 16.12.2017 - Průjezd naším úsekem na D1 je od středy bez omezení

Doprava na dálnici D1 v úseku Ostředek – Šternov, byla ve středu 13. prosince převedena do zimního režimu. Neznamená to nic jiného, než jízdu bez omezení a splnění dalšího důležitého milníku. Za nedodržení termínu nám přitom hrozila pokuta až 450 tis. Kč denně

 15.12.2017 - Klenby Negrelliho viaduktu čeká dodatečný průzkum

Během listopadu došlo k odtěžení veškerého materiálu ze svrchní části Negrelliho viaduktu. Účelem bylo odhalení rubu kleneb, u kterých nyní bude možné zjistit, v jakém se skutečně nacházejí stavu.