HOCHTIEF

Aktuality

 19.6.2019 - Oficiální zahájení geologického průzkumu pro metro D je za námi

Na Pankráci jsme ve středu 19. června přivítali zástupce Magistrátu hlavního města Prahy a společně provedli úvodní symbolické kopnutí v lokalitě PAD4.

 18.6.2019 - Získali jsme cenu veřejnosti

V odborné soutěži Česká dopravní stavba a technologie 2019 jsme získali jedno z hlavních ocenění.

 17.6.2019 - Nová ocenění na Moravě

Kolegové z naší divize Pozemní stavby Morava se nově mohou pyšnit prestižním oceněním.

 5.6.2019 - Ministr dopravy zkontroloval Negrelliho viadukt

Práce na opravě Negrelliho viaduktu intenzivně pokračují v celém rekonstruovaném 1,5 km dlouhém úseku. Probíhá betonáž roznášecí betonové desky, přezdívají se cihelné klenby v prostoru autobusového nádraží Florenc včetně souvisejících pilířů. Na hrabovské větvi jsou dokončené izolace, litý asfalt a jsou položené antivibrační rohože.

 3.6.2019 - Rekonstruovaná Státní opera naposled otevřela své dveře veřejnosti

Po třech letech vrcholí práce na opravě Státní opery. Ta zahájí sezonu 5. ledna 2020 slavnostním galakoncertem. Vedení Národního divadla a ho naplánovalo přesně na den, kdy byla před 132 lety Opera prvně otevřena.

 28.5.2019 - Navštivte Státní operu během Dne otevřených dveří

Znovuotevření Státní opery se blíží. Než se slavnostně v neděli 5. ledna 2020 otevře, můžete využít poslední unikátní možnosti navštívit staveniště.

 21.5.2019 - Patříme mezi lídry slovenského stavebnictví

V pondělí 20. května se v Bratislavě uskutečnilo Stretnutie lídrov slovenského stavebníctva.

 14.5.2019 - Skupina HOCHTIEF v prvním čtvrtletí navýšila svůj zisk o 31 %

Nadnárodní skupina HOCHTIEF AG zveřejnila své hospodářské výsledky za první čtvrtletí roku 2019. Skupina zaznamenala růst téměř ve všech ekonomických ukazatelích.

 9.5.2019 - V soutěži Hala roku Akademik se letos zatěžovaly bambusové modely

Soutěž v zatěžování modelů konstrukcí Hala roku Akademik, kterou pořádá Fakulta stavební ČVUT, přilákala celkem 47 týmů. HOCHTIEF CZ byl opět generálním partnerem.

 25.4.2019 - Získáme patent na unikátní úsporný beton?

Nedílnou součástí naší společnosti je kromě obchodní také vědecká činnost, díky které se významně podílíme na rozvoji oboru stavebnictví v České republice i ve světě. Koncem října minulého roku jsme v areálu závodu v Plané nad Lužnicí testovali inovovaný stříkaný beton, ve kterém došlo k významné náhradě cementu jiným vápeno-síranovým pojivem na bázi popílku.