Takové byly včerejší Pražské schody

V úterý 7. června bylo pod Pražských hradem ještě více živo než obvykle. Už od rána připravovali organizátoři trať pro 23. ročník cyklistického závodu Pražské schody, který se jel tentokrát jako jedna z posledních zkoušek před nadcházejícím mistrovství světa horských kol v Novém městě na Moravě.

Naši kolegové ze závodu Speciální činnosti připravili řadě závodníků těžké chvilky, protože součástí 1 400 metrů dlouhého okruhu byly právě jejich náročné překážky. Dřevěné konstrukce - oboustranná schodiště, lávky, komplikované přejezdy a zuby – byly vyrobeny z cca 700 bm prken a 170 bm hranolů a fošen. Vše spojuje dohromady 6 000 ks hřebíků. Odpoledne se první odvážlivci pustili do zkušebních jízd a pro amatérské jezdce to byla opravdu velká výzva. Hlavní závod vyhrál nakonec Švýcar Florian Vogel, druhý skončil loňský vítěz Kristián Hynek. Olympijský vítěz z Londýna Jaroslav Kulhavý dojel jako pátý. Závod v okolí Pražského hradu, při němž bikeři během každého okruhu absolvují sjezd 128 zámeckých schodů, se jel na půl hodiny plus jedno kolo. „Byl to krásný závod, moc jsem si to tady užil. Jelo se v krásné atmosféře a lidi mě hnali dopředu. Neměl jsem ani žádnou taktiku. Prostě jsem jel pořád naplno a dal do toho všechno,“ řekl Vogel novinářům. Hecování fanoušků vyburcovalo i druhého v konečném pořadí Kristiana Hynka: „Závod jsem si užíval jako každý rok. I když užíval... On si to člověk užívá po stránce té atmosféry, ale jinak je to tak strašně těžký a náročný, že je to zároveň utrpení. Ale když se to pak podaří a člověk dojede na nějaké pěkném umístění do cíle, je to obrovská odměna.“ O tom, jaký závod skutečně byl, se můžete přesvědčit při shlédnutí přenosu České televize. http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10110938667-cyklistika/216471291088101-prazske-schody-2016

Kompletní tiskovou zprávu naleznete zde.