HOCHTIEF

Tomáš Dantlinger – mistr stavby

5. ročník ČVUT  - FSv, obor Architektura a stavitelství

Můj život a škola

Vždy mě bavila matematika, ale zároveň jsem kreativní. Byl jsem si jistý, že správná cesta v mé budoucí kariéře bude technika, a vybral jsem si stavařinu. Od té doby, co jsem se začal pohybovat ve stavební praxi, vím, že jsem volil správně. Umožňuje mi profesní uspokojení, učit se novým věcem a být u vzniku něčeho nového.

Proč ses rozhodl pro praxi u nás?

Chtěl jsem pracovat u světově významné společnosti s rozmanitým portfoliem, zkušenostmi, referencemi, s vizí do budoucnosti. Důležitá byla i ochota pracovat se studenty bez stavební praxe, nebo zaměstnanecké výhody.

Co si od práce slibuješ, s čím do toho jdeš?

Po dvou letech na stavbě nemohu říct, že by něco nešlo. Proto jdu do práce s tím, že všechno se dá i přes veškeré problémy nějak řešit. To je v souladu i s mým postojem v osobním životě - k výzvám se stavět čelem a nestrkat hlavu do písku.

Co děláš, co tě u nás nejvíc překvapilo a co se ti nejvíc líbí?

Překvapila mě realita stavařiny, která je úplně jiná, než jak se zdá z přednášek ve škole. Díky mému pracovnímu zařazení se mi líbí rozmanitost práce, možnost vidět různé technologické postupy, navštívit řadu staveb, vidět to, co nikdo jiný nemůže. Dále mě překvapila ochota mého hlavního stavbyvedoucího, který mě začal stavební praxi učit, v podstatě mě začal vychovávat a patří mu veliké díky.

Kde vidíš svůj přínos pro kolegy?

Ochota, spolehlivost, obětavost.

Co by se ti hodilo vědět předtím, než jsi ses k nám přihlásil/a?

Na jakou pozici se dostanu :-) Ač jsem budoucí Ing. arch., nedostal jsem se na pozemní stavby, ale na stavby dopravní, takže jsem se musel učit trochu jiné praxi stavební profese než jsem do té doby znal.

Jak jde zkombinovat práce u nás a škola?

S ohledem na časovou náročnost mého oboru je tato kombinace složitější. Vždy se ale dalo dobře domluvit, ve firmě mi vždy vyšli maximálně vstříc, hlavně během zkouškového.

Co bys poradil zájemcům o práci v HOCHIEF CZ?

Nebát se nových věcí. Že nemáte zkušenosti, nehraje takovou roli, pokud na sobě hodláte pracovat. Taky jsem stavební praxi neměl, ale jak mi bylo vedoucími řečeno - žádný studovaný z nebe nespadl.