HOCHTIEF

Lucie Stupková – Řízení a vyhodnocování kvality při výstavbě

5. ročník, ČVUT – Stavební inženýrství, obor Příprava, realizace a provoz staveb

Lucie Stupková – Řízení a vyhodnocování kvality při výstavbě

 

Můj život a škola

Stavebnictví pro mě představuje stabilitu, jistotu. V oboru jsem začínala na SPŠ v Táboře, kde jsem studovala Pozemní stavitelství. Zajímaly mě betonové i ocelové konstrukce a především dřevo. Už tehdy mi bylo jasné, že nikdy nebudu jen sedět v kanceláři a rýsovat, že musím do terénu a pracovat s lidmi.

Po střední škole jsem věděla, že nemám dostatečné znalosti, chtěla jsem se dál vzdělávat a získávat praxi. Dostat se na ČVUT pro mě byla velká výzva. Při studiu si chci zkusit práci v různých sférách, udělat si přehled.

Proč ses rozhodla pro praxi u nás?

Kvůli možnosti pracovat na projektu ČIIRK/CIIRC. Je to moc zajímavá budova, při stavbě se použila řada nových technologií – pracovat tam pro mě byla velká čest.

Co si od práce slibuješ, s čím do toho jdeš?

Chci se blíž seznámit se stavebnictvím, proniknout do technologie a ověřit si to, co jsem se naučila ve škole. Také si chci vyzkoušet a procvičit, jak efektivně komunikovat s kolegy. Je to pro mě i skvělý kariérní úspěch.

Co tě u nás nejvíc překvapilo a co se ti nejvíc líbí?

Nečekala jsem, jak přátelské je ve firmě prostředí. Například hned po příchodu do firmy mi všichni nabídli tykání. A ráno na MDŽ jsem od kolegů měla na stole kytici :).

Kde vidíš svůj přínos pro kolegy a firmu?

Myslím si, že mé teoretické znalosti i nadšení mohou být pro firmu přínosem. Vnímám, že kolegové se na mě s důvěrou obracejí a konzultují, co je zapotřebí. Oblast kvality se tím, věřím, posunula k ještě vyššímu standardu.

Jak jde zkombinovat práce u nás a škola?

Především časově to není úplně jednoduché, ale jde to. Učení mi jde mnohem snáz, když vše co se učím, už neznám pouze z knih, ale i z reálné stavby.

Co bys poradila zájemcům o práci v HOCHTIEF CZ?

Ať do toho rozhodně jdou, je to skvělá zkušenost a možnost proniknout do praxe.