HOCHTIEF

Adam Kratochvíl – Tvorba cenových nabídek a kontakt se subdodavateli

2. ročník - Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích, obor Konstrukce staveb

Adam Kratochvíl – Tvorba cenových nabídek a kontakt se subdodavateli

Můj život a škola

Obor studuji už od střední školy. Vždy jsem měl rád tvorbu něčeho - být u toho, když to vzniká a poté to moct vidět hotové. Také jsem věděl, že chci studovat technický obor, abych měl v životě zaměření, kterému budu rozumět. I když mě to po maturitě napadlo zkusit něco jiného, zůstal jsem u toho, co mě baví.

Proč ses rozhodl pro praxi u nás?

HOCHTIEF CZ je to společnost se širokým záběrem. Je tak možné se dostat do styku se zajímavými stavbami v různých oborech a být při jejich realizaci.

Co si od práce slibuješ, s čím do toho jdeš?

Rozhodně získání zkušeností z praktického života, nejen teorie z učebnic. Mám také možnost poznat vznik stavby z jiné perspektivy než ve škole, kde se věnujeme projekční činnosti. Zde jsem v nabídkovém týmu, podílím se na oceňování položek v rozpočtech. Jsem také v kontaktu se subdodavateli pro zajištění prací a materiálů či podávání nabídek do soutěží. Celkově tu získávám nový náhled na celý obor.

Co tě u nás nejvíc překvapilo a co se ti nejvíc líbí?

Byl trochu udiven, že jsem dostal nabídku práce na divizi Dopravních staveb, jelikož mé studium se věnuje pozemním stavbám. Získávám tu ale zkušenosti a poznatky, které v profesním životě určitě dobře využiji. Možná jsem byl také překvapen, že velké firmy nemají vlastní projekční týmy, které by stavby navrhovaly, ale soustředí se pouze na jejich realizaci.

Celkově jsem potěšen velmi milým kolektivem kolegů, se kterými mám možnost spolupracovat. Oceňuji také různé firemní benefity, ať už se jedná o stravenky, příspěvky k pojištění či firemní dny, které lze čerpat už jako student na praxi.

Kde vidíš svůj přínos pro kolegy a firmu?

Myslím, že přidělené úkoly se snažím plnit svědomitě, a tak mohu svému týmu práci usnadňovat. Firma ve mně může získat zaměstnance, který po úplném zapracování může být platným členem. Pro mě pak je motivující možnost získání práce po škole.

Co by se ti hodilo vědět předtím, než ses k nám přihlásil?

Vlastně ani nevím, protože velké množství informací jsem se dozvěděl z internetových stránek, nebo mi byly řečeny při pracovním pohovoru.

Jak jde zkombinovat práce u nás a škola?

Popravdě to není jednoduchý úkol, musím dělat kompromisy jak v práci, tak ve škole. Do práce se snažím docházet minimálně dvakrát týdně, ovšem ideální by bylo zde být každý den.

Co bys poradil zájemcům o práci v HOCHIEF CZ?

Pokud někdo zvažuje, že by zkusil nabrat pracovní zkušenosti u této firmy, mohu stoprocentně potvrdit, že neudělá chybu. Jak už jsem řekl, panuje zde dobré pracovní prostředí, člověk není z práce otrávený. Kdo má o obor opravdu zájem, může být také potěšen, že si „přičichne“ k pracím na větších zakázkách.