HOCHTIEF

Adam Kratochvíl – Tvorba cenových nabídek a kontakt se subdodavateli

4. ročník, Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích – Konstrukce staveb

Adam Kratochvíl – Tvorba cenových nabídek a kontakt se subdodavateli

 

Můj život a škola

Obor studuji už od střední školy. Vždy jsem byl rád u vzniku něčeho nového a nakonec viděl věc hotovou. Také jsem věděl, že chci studovat technický obor, a i když mě po maturitě napadlo zkusit něco jiného, zůstal jsem u toho, co mě baví.

Proč ses rozhodl pro praxi u nás?

HOCHTIEF CZ je společnost se širokým záběrem. Je možné dostat se do styku se zajímavými stavbami v různých oborech a být při jejich realizaci.

Co si od práce slibuješ, s čím do toho jdeš?

Rozhodně chci získat zkušenosti z praktického života, nejen teorii z učebnic. Pracuji v nabídkovém týmu, podílím se na oceňování položek v rozpočtech. Jsem také v kontaktu se subdodavateli pro zajištění prací a materiálů či podávání nabídek do soutěží. Celkově tu získávám nový náhled na celý obor.

Co tě u nás nejvíc překvapilo a co se ti nejvíc líbí?

Byl jsem překvapen, že jsem dostal nabídku práce na divizi Dopravních stavby, protože se věnuji pozemním stavbám. Získávám tu ale zkušenosti a poznatky, které v profesním životě určitě dobře využiji. Možná mě také zaskočilo, že velké firmy nemají vlastní projekční týmy, které by stavby navrhovaly, ale soustředí se pouze na jejich realizaci.

Mám radost z velmi milého kolektivu, se kterým mám možnost spolupracovat. Oceňuji také různé firemní benefity, které mohu čerpat i jako student na praxi.           

Kde vidíš svůj přínos pro kolegy a firmu?

Myslím, že se přidělené úkoly snažím plnit svědomitě a usnadňuji svému týmu práci. Věřím, že po úplném zapracování můžu být platným zaměstnancem. A pro mě je motivující možnost získat u společnosti práci hned po škole.

Jak jde zkombinovat práce u nás a škola?

Popravdě to není jednoduchý úkol, musím dělat kompromisy jak v práci, tak ve škole. Do práce se snažím docházet minimálně dvakrát týdně, ovšem ideální by bylo zde být každý den.

Co bys poradil zájemcům o práci v HOCHTIEF CZ?

Pokud někdo zvažuje, že by zde zkusil nabrat pracovní zkušenosti, mohu stoprocentně potvrdit, že neudělá chybu. Jak už jsem řekl, panuje zde dobré pracovní prostředí, člověk není z práce otrávený. Kdo má o obor opravdu zájem, může ho potěšit také to, že se dostane k práci na větších zakázkách.